תפריט נגישות

אל"ם יהורם אוגר אונגר ז"ל

יהורם אוגר
בן 47 בנפלו
בן חנה ויעקב
נולד בחיפה
בכ"ב באלול תרצ"ב, 25/9/1932
שרת בחיל החימוש
יחידה: אט"ל 700 - רמת"ג פקוד
התגייס ב-1952
נפל בעת שירותו
בג' בטבת תש"מ, 23/12/1979
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: חיפה
הותיר: אשה, בן, שתי בנות ואם

קורות חיים

יהורם, בן חנה ויעקב (הכהן) אונגר, נולד ביום כ"ב באלול תרצ"ב (25.9.1932) בחיפה. יהורם למד בבית-הספר הריאלי בחיפה ולאחר מכן בבית-הספר המקצועי בסמ"ת שליד הטכניון. יהורם היה בוגר הטכניון במגמת חשמל ובוגר בית-הספר לפיקוד ומטה.

בשנת 1952 גויס יהורם לצה"ל לשירות סדיר ולאחר סיום לימודיו בטכניון, בשנת 1958, חזר לשרת בצה"ל. הוא שירת במש"א צפון כראש מדור תכנון ופיקוח במלחמת ששת הימים. בשנת 1971 התמנה יהורם לסגן מפקד בסיס מש"א מרכז, ונמנה עם הצוות המארגן והמתכנן של טנק ה"מרכבה". הוא היה מפקד אחראי בעל יוזמה ותושייה וכושר מנהיגות מעולה. "טוב ליבו, עוז רוחו עשוהו לקצין מוכשר שצה"ל גאה בו" כתב עליו מפקדו. יהורם היה איש חברה, האוהב ומוכן לעזור לזולת. חברותי שמח ואוהב את החיים. תכונותיו אלה עשוהו לחביב ואהוב על מפקדיו ופקודיו. תפקידו האחרון היה במטכ"ל אג"א בדרגת אלוף-משנה.

ביום ג' בטבת תש"מ (23.12.1979) נפל יהורם בעת שירותו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה. הוא הניח אחריו אשה, בן, שתי בנות ואם. זכרו הונצח בבסיס הג"א בחיפה באולם הרצאות הנושא את שמו ובבסיס מש"א מרכז, שבו נקראה ספרייה טכנית על שמו.

בניית אתרים: