תפריט נגישות

חיים זנזורי ז"ל

חיים זנזורי
בן 68 בנפלו
בן מזל ובכור
נולד בלוב - טריפולי
בז' בשבט תרצ"ב, 15/1/1932
התגורר ברמת השרון
בי"ב באב תש"ס, 13/8/2000

קורות חיים

חיים נולד בעיר טריפולי שבלוב, בן שלישי במשפחה ציונית וברוכת ילדים. בגיל שלוש עלה יחד עם כל בני משפחתו לישראל. בתחילת דרכם התגוררה המשפחה בתל אביב ובהמשך עברה לגור ברמת גן. כבר מגיל צעיר חש חיים צורך לתרום ולעזור בתקומת המדינה. יחד עם קומץ צעירים נאמנים מגוש דן (רמת גן, בני ברק וגבעתיים) התגייס להגנה, שם פעל במשימות שונות כנגד הכיבוש הבריטי בארץ.

למרות גילו הצעיר (בן 16 בלבד) התנדב יחד עם חבריו לגדוד 33 של חטיבת אלכסנדרוני מתוך מטרה לעזור בהגנה על הישוב היהודי. כחייל לוחם מן השורה, חיים השתתף באופן פעיל במשימות שונות של החטיבה, לרבות קרבות ופעולות הגנה במקומות שונים במרכז הארץ.

בלילה קר וגשום, בשעה 2:30 לפנות בוקר, בתאריך 18 במרץ 1948, יצאה פלוגה א' מגדוד ג' (גדוד 33), להבטיח את עבודות הקמת עמדות וביצורים של כוחותינו בין כפר אונות לבין "בהדרגה" בסמוך לפתח תקווה. בשעה 08:00 לערך החלו יריות אשר התפתחו לקרב קשה עם הערבים. בשעה 16:00 באותו היום החלו לוחמי הגדוד לסגת תוך מסירת העמדות המבוצרות לכוחות הלוחמים האחרים באיזור.

בקרב זה השתתף ואף נפצע קשה, כאשר כדור בודד פגע בעמוד השדרה בגבו. חיים פונה לבית החולים "תל השומר" ואושפז בביתן 19, במצב אנוש כשהוא פגוע גם בריאותיו.

במהלך אישפוזו בבית החולים התעורר חשש גדול לחייו ולכן הציבו לידו משמרת 24 שעות ביממה, עד להתייצבות מצבו הקריטי.

ללא ידיעה על פעילותו כחייל ופציעתו, הגיעה באותה העת משלחת צבאית לביתו ברמת-גן, שם ביקשו לגייסו לצבא אשר קם וגדל מדי יום.

אישפוזו בבית החולים נמשך כחמש שנים תמימות, עד שמצבו איפשר שחרור לביתו כשהוא מרותק לכיסא גלגלים לשאר ימי חייו.

בתאריך 29.11.1955 נשא לאישה את איילה למשפחת עיון, איתה הקים משפחה לתפארת תהכוללת שתי בנות - עירית וגליה ובן - עופר. חיים היה איש משפחה למופת, תמיד התעניין לשלום אשתו, ילדיו ונכדיו. היה מעורב בחייהם של יקיריו ושאף לשלום, לשקט ושלווה.

חיים היה איש אשכולות מעורב בכל תחומי החיים, התעניין מאוד בפוליטיקה, אקטואליה, היסטוריה ומדע. ידע תמיד לענות לכל שאלה בכל נושא, הכיר ואהב את ארץ ישראל, ידע להנות מיופיו של הטבע, של פרח קטן שנבט בשדה וכן מכל בעלי חיים קטנים כגדולים.

במהלך שנת 2000 התאשפז בבית חולים עקב בעיות הובעות מנכותו. בתאריך 13.8.2000, בשעה 02:00 לפנות בוקר, נפטר חיים בבית החולים, כאשר לצידו אשתו איילה ובנו עופר.

בניית אתרים: