תפריט נגישות

רס"מ משה קפויה ז"ל

משה קפויה
בן 32 בנפלו
בן דיאמנטה וצ'לבי
נולד בתורכיה
בט' באדר א' תש"ל, 15/2/1970
התגורר ברמת השרון
שרת במשטרת ישראל - מחוז ת"א
יחידה: ימ"ר מחוז ת"א
התגייס ב-24/5/1998
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"א בסיון תשס"ב, 22/5/2002
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אשה - ענב, בת - שניר, בת שנולדה אחרי מותו - תום, הורים ואחים

קורות חיים

משה קפויה ז"ל, בן דיאמנטה וצ'לבי, נולד בטורקיה ב-15.2.1970. כשהיה בן חצי שנה עלה לישראל עם משפחתו שהתיישבה בעיר לוד.

במשך כל שנות חייו הצטיין משה בשאפתנות רבה, אותה הצליח להגשים עד אשר נעצר מהלך חייו, בשל תאונה מחרידה.

רבגוניותו של משה באה לידי ביטוי בעיסוקיו ותחביביו השונים. הוא התעניין בכל דבר, בכל תחום וטען ששינה זה בזבוז זמן. הוא סיים לימודי פסיכולוגיה, קרא, גלש באינטרנט, צייר, שלח ידו בנגרות, כתב סיפורים וחיפש עוד ועוד חומר בעוד ועוד ספרים. הוא אהב נופים ולא היה יום בו לא קם עם רעיונות חדשים והמצאות מדהימות. אפילו אוכל היה בשבילו - אומנות. במסעדה לא הזמין אף פעם אותה מנה, וזה נבע, כמובן מאנינות טעם. הוא חיפש מתכונים במחשב ובספרים וניסה בעצמו תבשילים חדשים.

בשנת 1988 התגייס לצה"ל ושירת כלוחם בפלוגת עורב של חטיבת גולני. בהמשך שימש עוזר קצין ניהול בחיל האוויר והשתחרר בדרגת סמל. לאחר השיחרור פיתח וניהל עסק עצמאי לשיווק מוצרי להיט בגרמניה ובסקנדינביה.

המוטיבציה הגבוהה של משה קפויה ניכרה היטב גם בתפקידיו כשוטר ביחידה המרכזית במשטרת ישראל (ימ"ר ת"א), בה שירת כחוקר. היה חבר בצוותי חקירה מיוחדים בפרשיות מן המורכבות והקשות ביותר לפענוח במדינה. כמי שגדל בעיר לוד עמדה לנגד עיניו בעיית הפשיעה הקשה. הוא פעל בכל נפשו ובכל מאודו כדי לבער את הרע שבחברה והיה בעל מוטיבציה גבוהה, כפי שהעידו על כך מפקדיו במשטרה.

בקורות חיים להצעת עבודה כתב על עצמו: "אני מעיד על עצמי כאדם חרוץ, סקרן ובעל אינטליגנציה גבוהה, מהיר למידה ובעל בקיאות גבוהה ברזי הדינמיקה הבין-אישית הכוללים ניסיון רב בהנעה ושכנוע של אנשים, דבר שבא לידי ביטוי בעבודתי האחרונה (במשטרה). תחביבי כוללים בקיאות עדכנית בנושאי ביולוגיה, כימיה והסביבה. יש בי נכונות רבה לתרום מזמני וממרצי וכן מרעיונותי לעמיתי לעבודה ולמקום העבודה".

למשה היו עוד תוכניות רבות, אולם הגורל התאכזר לו ולבני משפחתו. ב-22.5.2002 קופחו חייו באכזריות. הוא נהרג בעת שרכב על אופנועו ונפגע ממשאבת בטון אשר חצתה את נתיבו.

הותיר אחריו את אשתו ענב, בתו שניר, הורים ואחים. לאחר מותו נולדה בתו השניה - תום.

בניית אתרים: